Uşak Sohbet Odaları

Admin     16-09-19     Sohbet Odaları     , , ,      11 Defa Okundu

Uşak Sohbet Odaları

Uşak Sohbet Odaları , mobil sohbet sitesi ve  kaliteli sohbet sitemizde bay bayan kullanıcılar ile tanışın. Her kesimden halka hitap eden nezih sohbet sitemizde sizler hemen yerinizi alın.

Uşak, kuzeyden Kütahya, doğudan Afyonkarahisar, güneyden Denizli, batıdan Manisa ile çevrilidir.

Uşak’ ın İlçeleri;

Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey’ dir.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en zengin altın maden yataklarının Uşak’ta olmasıdır. Civa, manganez ve
uranyum bölgede çıkartılan başlıca yer altı kaynaklarıdır.

Uşak ismi, “oğul (uşak)”dan gelir. Özbeöz bir Türk şehri olan Uşak’ı Selçuklu Türkleri kurmuştur.

Uşak’ ın Gezilecek Görülecek Yerleri;

Burma Camii, Blaundus Antik Kenti, Uşak Arkeoloji Müzesi, Clandras Köprüsü, Tarihi Kent Müzesi, Taşyaran Vadisi, Atapark, Zafer Anıtı, Ulu Camii, Ulubey Kanyon…

Taşyaran Vadisi;

Yerli ve Yabancı turistlerin belgesel olarak tanıttığı bu meşhur vadiyi görmek isteyeceğinizden eminim. 4 mevsim ayrı bir güzelliği olan vadi Yenişehir mevkiinde bulunmaktadır.

Burma Camii;

Pir Hasan Hüsameddin Uşşaki Hazretlerinin imamlık yaptığı camidir. Evliya Çelebi’nin not ettiği kitabe göre, Ulu camiden 158 yıl sonra yapılmış ve yaklaşık 430 senelik bir tarihe sahiptir.

Uşak’ ın Yöresel Lezzetleri;

Türkiye-Uşak, Fransa-Paris, İngiltere-Liverpool ve İtalya-Fano şehirlerinin yedişer geleneksel yemeğinin resimli tariflerinin yer aldığı İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan ’Eurootfood’ adlı kitap, lezzet tutkunlarının beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin ilk şeker fabrikasının kurulduğu, Evliya Çelebi’nin anlat anlat bitiremediği, hatta “Aşıklar diyarı” olarak tanımladığı Uşak, tam anlamıyla şeker tadında lezzetleriyle karşılıyor bizi.

Ege’nin zengin ot ve sebzelerine, sahip olduğu tahılları da harmanlayan, et yemeklerinin ağırlığını ortaya koymaktan da geri durmayan Uşak mutfağı, hamur işlerinde de usta.

Tarhana çorbası, Keşkek, Katmer, Döndürme böreği, Çömlek eti ya da çömlek kebabı, Alacatene, Uşak usulü muska, Demir tatlısı, Cendere tatlısı…

Uşak’a ait Topalak, Döndürme, Demir tatlısı, Gümnü, Sini hamursuzu, yöreye özgü Keşkek ve Alacatene adlı yemekler, kitap sayesinde Fransa, İngiltere ve İtalya başta olmak üzere tüm Avrupa’ da tanıtılacak.

Kaliteli sohbetin tek adresi olan sitemiz SohbetBizimle.com da buluşalım.

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?