Tekirdağ Sohbet Odaları

Admin     11-09-19     Sohbet Odaları     , ,      21 Defa Okundu

Tekirdağ Sohbet Odaları

Tekirdağ Sohbet Odalarımıza hoş geldiniz… Burada keyifli saatler geçirmeye ne dersiniz. Siz değerli kullanıcılarımız için hizmete açılmış olan sitemiz www.SohbetBizimle.com kullanışlı ara yüzü ile sizlerle…

Tekirdağ, kuzeyden Kırklareli, doğudan İstanbul, batıdan Edirne, güneybatıdan Çanakkale illeri, güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir.

Tekirdağ İlçeleri;

Merkez, Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy’ dür.

Bu sahil şehrimizin bilinen en eski adı M.Ö. 5.yüzyıldan aktarılıyor. Heredot tarihinden bildirildiği gibi bu bölgenin adı Bizanthe olarak biliniyor.
Daha sonraki kaynaklarda Rhaedestus ismi de anılmakta. Bizans döneminde Rodosto olarak aktarılan bölgenin adı Osmanlı dönemi ile birlikte Rodosçuk olarak kaynaklarda yer alıyor. 1732 yılı itibariyle Tekfurdağı olarak adlandırılan bu bölge cumhuriyetin ilanı ile Tekirdağ ismini alıyor.

Tekirdağ’ ın Gezilecek Görülecek Yerleri;

Marmara’nın oldukça gelişmiş şehirlerinden olan Tekirdağ, doğa güzellikleri, sahili, tertemiz denizi, turistik tesisleri ve misafirperver halkı ile tatilcilerin sıklıkla tercih ettikleri yerlerdendir.

Hoşköy, Çamlıköy, Kastro Sahili, Namık Kemal Evi, Rakoczi Müzesi, Çorlu kalesi, Tekirdağ Şehitler Abidesi, Uçmakdere, İğdebağlar, Eriklice, Hora Feneri, Tekirdağ Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi…

Tekirdağ’da birbirine yakın 24 evde yaşamış olan Rakoczi, ölümüne kadar burada yaşamıştır. Yaşamış olduğu evler birleştirilerek, bir konak görüntüsü kazandırılmış olsa da günümüze bu konağın sadece yemek hanesi gelebilmiştir.

Tekirdağ’ın Yöresel Lezzetleri;

Kimisi sizi evinizde gibi hissettirir kimisi ise yepyeni bir dünyayla tanıştırır. Anbean heyecan dolu dakikalar yaşayıp bir de karnınızı lezzetle doldurmak
isterseniz Trakya yemekleri yemeden ben yemek yedim demeyin.

Tekirdağ köftesi, Hayrabolu tatlısı, Satır et, Manda yoğurdu, Peynir helvası, Kaşarlı köfte, Tavuklu sini mantısı,tava ciğeri, meşhur badem ezmesi, Cizleme, Peynir, Manca, Trakya’nın burma sucuğu, Şarköy mürefte, Tekirdağ rakısı…

Tekirdağ Sohbet Odalarımız da günün stresini atmak istemezmisiniz. 7/24 online olan bay bayan kullanıcılarımız ile birlikte hoş saatler geçirmeye ne dersiniz.

Kaliteli sohbetin tek adresi  www.SohbetBizimle.com sohbet sitemizde günün yorgunluğunu üzerinizden atmaya ne dersiniz…
Aile sıcaklığı ortamında olan sohbet sitemize siz değerli kullanıcılarımızı bekliyoruz.

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?