Sohbet Esnasında Dikkate Alınması Gerekenler

Admin     28-09-19     Sohbet Odaları     , ,      21 Defa Okundu

Sohbet Esnasında Dikkate Alınması Gerekenler

Sohbet Esnasında Dikkate Alınması Gerekenler.. Eğer ilk defa bir sohbet kanalına girmiş iseniz, selam vererek kişilerin size karşılık vermesini beklemelisiniz.

Sohbete katılmadan önce orada olup bitenleri takip etmelisiniz sonrasında devamı gelecektir bu sohbetin.

Devamlı şekil de bir kullanıcının üstüne gitmemeli ve onu rahatsız etmemelisiniz. Sorular da ve konuşma taleplerinde ısrarcı bir tutum sergilememeli, kışkırtıcı hareketlerden uzak durmalısınız.

Özellikle saldırgan davranışlardan kaçınmalısınız sorulan sorulara saygı çerçevesi içinde cevap vermeli kırıcı olmamaya çalışmalısınız.

Sohbetinize katılmayan kişiler olacaktır hoşlanmadığınız kişiler unutmayın ki onlarda sizden hoşlanmayabilir bu demek değildir ki ben bu kişiden hoşlanmıyorum istediğim gibi konuşabilirim demek değildir siz kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız sizde karşınızdakine öyle davranmalısınız.

Sohbetin adabını bozmadan saygı ve sevgi çerçevesi içinde gelişen her sohbet sizi her zaman bir adım ileri taşıyacaktır karakter ve kişiliğinize daha yakın insanları sohbetinize dahil edin..

Sohbet esnasında başkalarını rahatsız edecek şekilde ırk, din, dil, seks, siyaset gibi konular hakkında açıklamalarda bulunmamalı ve diğerlerini de bu yolla rencide etmemelisiniz.

Sohbet odalarında yönetici olmadığınız halde yöneticim deyip yönetici gibi davranmamalısınız. Sohbet esnasında karşınızdaki kişi konuşuyorsa onun sözünü kesmeden dinleyin..

Sohbet ederken kendinizi övmeniz de hoş olmayacaktır Karşınızdaki kişiye sık sık konuşma hakkı vermek, kendinizin ve karşınızdaki kişinin de sıkılmadan sohbetten zevk alınmasına sebep olacaktır.

Gülümsemekte çok önemlidir sohbet esnasında. Gülümseyerek karşınızdaki kişiye bu konuşmadan memnun olduğunuzu yansıtıp sohbetin daha hoş ve daha akıcı olmasına sebep olacaksınız.

Sohbet sırasında ses tonu da çok önemlidir. Yumuşak bir ses tonuyla konuşmak her zaman için, sizin daha çok dinlemelerine sebep olacaktır.

Arkadaşlar kısacası siz kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de karşınızdaki kişiye o şekilde davranmalısınız.

Aile sıcaklığı ortamı sunan sitemiz ile gurur duyuyoruz. Sitemiz de samimi,  içten, hoş görülü kullanıcılarımız ile en güzel sohbete varmısınız. Her kesimden halka hitap ediyoruz. Sitemize davetlisiniz

Sohbetbizimle.com ailesi hoş sohbetler diler.

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?