Sinop Sohbet Odaları

Admin     09-09-19     Sohbet Odaları     , , ,      12 Defa Okundu

Sinop Sohbet Odaları

Sinop Sohbet Odalarımıza girip yeni insanlarla tanışıp onlarla sohbet etmek çok kolay her kesimden bay bayan kullanıcılarımız ile sizleri davet ediyoruz. www.SohbetBizimle.com aracılığı ile ücretsiz  faydalanıp bedava sohbet etme olanağı sunuyor.

Sinop‘ un, batısında Kastamonu, güneyinde Çorum, güneydoğusunda Samsun, kuzeyinde Karadeniz yer almaktadır.

Sinop ilinin ilçeleri;

Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gezde, Saraydüzü ve Türkeli’dir.

Suyun göğsü anlamında Farsça Sine-i âb dan Sınap şekline çevrilmiş ve böyle konuşulmuş olduğu biliniyor. Sinop ismiyle ilgili birçok efsane bulunmaktadır. Kesin olarak hangisinin doğru olduğu bilinememektedir.

Sinop bu ülkenin yalnızca en kuzeyi değil, aynı zamanda gerçekten en harika doğaya sahip şehirlerinden de biridir.

Sinop’ un gezilecek görülecek yerleri;

İnceburun Feneri, Sinop Kalesi, Hamsilos Koyu, İnaltı Mağarası, Nokul, Erfelek Tatlıca Şelalesi,

Paşa Tabyası, Balatlar Kilisesi, Alaaddin Camii, Boyabat Kalesi, Sinop Cezaevi, Sinop Müzesi, Akgöl,

Akliman, Karakum Yöresi ve plajlar…

Sinop Ceza Evi, Sinop denilğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan, maalesef ki işkenceleriyle aklımıza kazınmış Sinop Cezaevi’ne gitmek içinizi acıtabilir…

Paşa Tabyası, Sinop yarımadası’nın güney doğusunda 19. yüzyılda Osmanlı Rus savaşları sırasında denizden gelen tehlikeleri önlemek amacıyla yapılmış.

Boyabat Kalesi, Boyabat ilçesinin bulunduğu Gökırmak Vadisi’nde, karşılıklı sarp iki kayalık tepeden biri üzerinde kurulu. Kale, kayaların doğal yapısına uygun şekilde inşa edilmiş.

Efelek Tatlıca Şelaleri, Erfelek’in dünyada eşi benzeri bulunmayan, çünkü irili ufaklı tam 28 adet şelalenin birleşiminden oluşuyor.Kuş sesleri ve yürümesi cesaret isteyen merdivenleri ile muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır.

Sinop’ un Yöresel Lezzetleri;

Sinop Mantısı ( İçi Etli Hamur), İçli Tava, Mısır Çorbası, Nokul, Sirkeli Pırasa, Katlama, Islama, Sinop Usulü (Prenses), Palamut Pilaki, Mısır Pastası, Keşkek, Kabak Millesi(Akkabak Böreği)…

Sinop Sohbet odalarımıza katıldığınız an itibarıyla odalarımızda kaliteyi seviyeyi fark edeceksiniz günün her dakikası her saati dünyanın her yerinden katılan…

Bay bayan kullanıcılarımız ile sohbet etme imkanına sahip olduğunuzu unutmayın. Odalarımız da çeşitli aktiviteler değerli sohbet kullanıcılarımızı beklemektedir.

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?