Samsun Sohbet Odaları

Admin     06-09-19     Sohbet Odaları     , , ,      15 Defa Okundu

Samsun Sohbet Odaları

Kaliteli sohbet odaları Samsun sohbet odalarımızda yeni arkadaşlıklar yeni dostlar kazanma imkanı. Aile sıcaklığı ortamı sunan Samsun Sohbet Odalarımıza davetlisiniz.

Yurt içi yurt dışı girişimci kullanıcılarımızı ile bir çatı altına toplandığımız sitemizde en güzel sohbetler, muhabbetler ediliyor.

Karadeniz Bölgesinde yer alan Samsun, doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir.

Samsun‘ un, kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Ordu, batısında Sinop, güneyinde Tokat ve Amasya, güneybatısında Çorum illeri yer almaktadır.

Samsun ilinin ilçeleri; Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent’tir.

Kentin ilk adı Milet’ liler tarafından konulmuştu ve Amisos’ tu. Sonradan Simisso ve Samisso’ ya dönüştü. Bugünkü haline ise Arapça kökenli olan Samsun’ dan gelmiştir.

Samsun’ un gezilecek görülecek yerleri;

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sürecinin başlangıç noktası sayılan Samsun gezilecek yerler bakımından hem tarihi, hem de doğal güzellikleri
ile öne çıkan turistik mekânları barındırıyor.

Bandırma Vapuru (Milli Mücadele Açık Hava Müzesi), Amisos Tepesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Gazi Müzesi, Büyük Camii, Ladik Akdağ Kayak Merkezi, Amazon Köyü, Ladik Gölü, Kent Müzesi, Sevgi Gölü ve Hayvanat Bahçesi, Tekkeköy Mağaraları, Atatürk Anıtı (Onur Anıtı), İlk Adım Anıtı, Kabaceviz Şelaleleri, Mater Dolorosa Katolik Kilisesi

Bandırma Vapuru, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kurmaylarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun aslına uygun kopyası, Canik ilçesindeki Bandırma Plajı’nda sergileniyor.

Samsun’un yöresel lezzetleri;

Samsun mutfağının başında keşkek ve tirit gelmektedir. Karalahana, yoğurtlu ve mısır çorbasının yanında yazı pancarı, kocakarı gerdanı tatlısı da meşhurdur.
Köylerde yöreye has ekmekler de çıkmaktadır. Samsun pidesinin ünü ise tüm dünyaya yayılmıştır.

Tir (Kaz Yufkası), Yer Pancarı (Yazı Pancarı), Mısır Çorbası, Yoğurtlu Çorba, Mercimekli Bulgur Pilavı, Keşkek, Karalahana Çorbası, Hamsili Ekmek, Hamsili Pilav (İli Pilav) ve Kocakarı Gerdanı (Burma)…

Güzel arkadaşlıkların güzel sohbetlerin başlangıç noktası Samsun Sohbet Odalarımıza hoş geldiniz..

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?