Sakarya Sohbet Odaları

Admin     05-09-19     Sohbet Odaları     , , ,      15 Defa Okundu

Sakarya Sohbet Odaları

Sakarya Sohbet Odaları  7/24 online kullanıcılar güler yüzlü, samimi, arkadaşlık sitesi.. Aile Sıcaklığı Hissi sunan tek sohbet sitesi www.SohbetBizimle.com kaliteli mobil sohbet odaları

Keyifli sohbet ortamı ile kısa zaman da güzel işler başaran SohbetBizimle.com ekibi Sakarya ve çevre ilçelerinden sohbet sever tüm arkadaşların bir arada olması için Sakarya sohbet odalarını aktif hale getirmiştir.

Sakarya, doğudan Düzce,güneydoğudan Bolu, güneyden Bilecik, batıdan Kocaeli, kuzeyden ise Karadeniz ile çevrilidir.

Sakarya’nın İlçeleri;

Akyazı, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Söğütlü, Taraklı’ dır.

Bu il adını Sakarya Nehrinden alır. M.Ö. 7. yüzyılda bu bölgeye sâhip olan Frigyalılar, nehre kendilerince kutsal tanıdıkları “Sangari” ismini vermişlerdir.
Daha sonraki devirlerde “Sengarios” (Sangarius) ve“saldırgan” mânâsına gelen “Zakharion” isimleriyle anılmıştır.
Selçuklu Türkleri, Anadolu’nun tamamını ve bölgeyi fethedince bu nehre ve etrâfındaki bölgeye “Sakarya” demişlerdir.

Sakarya’nın gezilecek görülecek yerleri;

Gölbaşı Park, Kent Park, Adapazarı, Karagöl Yaylası, Taraklı, Çark Caddesi, Gölkent, Ferizli, Beşköprü, Çiğdem Yaylası, Karasu Plajı, Acarlar Longozu, Doğançay, Sapanca Gölü, Acelle Yaylası, İstanbul dere, Rahime Sultan Camii, Vecihi Orhon Kapısı…

Sapanca Gölü;

Sakarya’nın en güzelleri… Manzaraya Karşı oturup sevdiklerinizle çayınızı yudumlayarak sohbet edebilirsiniz. muazzam bir görüntüye sahip olmakla birlikte en çok ilgi gören yerlerdendir.

İstanbul Dere;

Doğa içerisinde bulunan mu muhteşem yer dere sesi eşliğinde ister kahvaltı ister akşam yemeği yiyebileceğiniz hizmet vermekte. İsterseniz çevresinde yürüyüş dahi edebilirsiniz.

Sakarya’nın Yöresel lezzetleri;

Bulgur Çorbası, Dımbıl Çorbası, Pekmezli Ayva Dolması, Adapazarı Usulü Kuzu But, Islama Köftesi, Hamsili Pilav,Balkabaklı Ekmek, Çerkez Tavuğu, Ezme Fasulye, Kara Lahana, Kaşnuka, Pırasalı Börek, Balkabaklı Gözleme, Cevizli Lokum, İncir Uyuşturması, Uğut Tatlısı, Kabak Tatlısı, Köpük Helvası…

Ve meşhur ıslama köfte;

Islama köfte, Sakarya’nın yöresel lezzetlerinden olan bir yemektir. Dilimlenmiş ekmekler biberli ve yağlı et suyuna batırılır ve köftelerle birlikte ızgaralanır.

Sakarya Sohbet Odalarımızda 7/24 hizmet alabilirsiniz. Türkiye ve yurt dışından Online olan kullanıcılarımız ile tanışma fırsatı bulabileceğiniz sohbet odalarımızda kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?