Niğde Sohbet Odaları

Admin     28-08-19     Sohbet Odaları     ,      14 Defa Okundu

Niğde Sohbet Odaları

Niğde Sohbet Odalarımıza hoş geldiniz arkadaşlar kaliteli sohbet sitemize katılın en güzel sohbetler burada yapılır. Eğlenceli, kaliteli ve seviyeli sitemize tüm Niğde‘ li dostlarımızı bekliyoruz.

Niğde şehrimiz, Kuzeyden Nevşehir, doğu-güneydoğudan Kayseri ve Adana, güneyden İçel, kuzeybatı-batıdan Aksaray ve Konya illeriyle çevrilidir.

Niğde’ nin ilçeleri;

Merkez, Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla’ dır.

Niğde, ilkçağda bölgede Nagdoslular adlı bir kavim yaşadığından bu şehre isimlerini vermişler. Arap kaynakları şehre “Nekide veya Nikde” demişlerdir. Halk ise şehre Niğde adını vermiştir.

Niğde’ nin Gezilecek Görülecek Yerleri;

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kaplıcaları ve köklü kültürü ile ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biridir Niğde şehrimiz…

Kuş Kayası Kaya Mezarları, Tyana Ören Yeri, Göltepe Kestel Ören Yeri, Köşk Höyük, Niğde Kayardı Bağları, Niğde Sungurbey Camii, Porsuk Höyük, Niğde Aleaddin Camii, Cımbar Vadisi, Göllüdağ, Niğde Kalesi, Constantinus ve Helena Kilisesi, Eski Gümüş Manastırı, Çinili Göl…

Farklı kültürlere ve dinlere ev sahipliği yapan Niğde’de gezginlerin uğrak noktası olan dini yapılar arasında manastırlar ve kiliseler de var.

Bunlar arasında Constantinus ve Helena Kilisesi, Eski Gümüş Manastırı ve Gümüşler Manastırı en çok ziyaret edilenlerdendir.

Binlerce yıldır Anadolu’ nun önemli yerleşim yerlerinden biri olan Niğde, örenyeri gezmeyi sevenler için tam bir cennettir.

Öyle bir şehir düşünün ki 10.000 yıllık bir geçmişe sahip, çeşit çeşit medeniyete ev sahipliği yapmış, her birinden kendine kattıklarıyla her geçen gün daha da güzelleşmeyi bilmiş. İşte Niğde tam da böyle bir yer.

Niğde’ nin Yöresel Lezzetleri;

Arabaşı çorbası, Niğde usulü cevizli erişte, Mazaklı köftesi, Ayva boranası, Niğde tava, Niğde tarhanası,
Pirinçli elma dolması, Söğürme, Niğde usulü etli bamya, Kabak musakka, Kaymak tatlısı, Halveter (helveter) tatlısı, Niğde usulü kuymak, Beyaz kiraz reçeli, Niğde gazozu…

Niğde Sohbet odalarımızda en güzel şekilde karşılanırsınız en güzel samimi sohbetler www.SohbetBizimle.com sohbet odalarında yapılır. Sizler de bu sohbetlerimize neden dahil olmayasınız ki tüm Niğde ve çevre ilçelerde sohbet sever dostlarımızı bekliyoruz.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?