Muğla Sohbet Odaları

Admin     26-08-19     Sohbet Odaları     , , ,      13 Defa Okundu

Muğla Sohbet Odaları

Muğla Sohbet Odaları kullanıcılarına bir arada sohbet etme imkanı sunuyoruz. Muğla şehrinden katılımlar ile yeni arkadaşlar bulup muhabbet etmenin en keyifli halini yaşamak için www.SohbetBizimle.com aracılığı ile ücretsiz faydalanıp bedava sohbet etme olanağı sunuyoruz.

Muğla, kuzeyinde Aydın,kuzeydoğusunda Denizli ve Burdur, doğusunda Antalya, güneyinde Akdeniz, batısında Ege Denizi ile çevrilidir.

Muğla’nın ilçeleri;

Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca, Ula, Yatağan’ dır.

Ülkemizin Bodrum, Dalaman, Datça ve Fethiye gibi en güzel tatil beldelerine ev sahipliği yapan Muğla ilinin eski adı “Mobolla”’dır.
Türkler buraya yerleştikten sonra şehrin adını Muğla olarak anmaya başlamışlardır.

Muğla ve ilçeleri zengin yemek çeşitleri ile Türk Mutfağı’ nın özelliklerini yansıtır. Özellikle sebze yemeklerinde ve hamur işlerinde görülen çeşitlilik şaşırtıcıdır.

Tarhana, ara ve dutmeş (çorbalar); çopur, döş, çızdırma, gürlen kebabı, sura, ballık kavurma, dövme köfte ve karın-kumbar dolması (et yemekleri); her tür balık ızgara ve buğulama, pirinçli balık (balık);
hardal haşlaması, börülce kavurma, sirken otlaşı, ekşili biber, galli patlıcan (sebze); ballı kabuk, üzüm köftesi, hoşmerim, pekmez reçeli, üzüm, domates, patlıcan ve kabak reçeli (tatlılar)…

Muğla gezilecek yerler ve plajları bakımından oldukça zengin seçenekler sunduğu için ülkemizin en popüler şehirlerinden bir tanesidir.
Yıllık 3 milyon yabancı, 5 milyona yakın da yerli turiste ev sahipliği yapıyor. Bu da şehrin gece gündüz hareketli olmasında önemli etkenlerden.

Muğla’nın gezilecek görülecek yerleri;

Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Kalesi, Halikarnas Mozolesi, Yediler Manastırı, Sarıgerme Plajı, Akkum Koyu, Bozukkale Koyu, Zeytinlikuyu Plajı, Günlüklü Koyu, Milas Müzesi, Şeytan Yalısı, Kumlubük Koyu, Dalaman Çayı, Uyku Vadisi, Kızkumu,  Turgut Şelalesi, Uzunyalı Plajı, Yuvarlakçay, Bördübet Koyu, Beçin Kalesi, Azmak Nehri, Saklı Göl, Marmaris Kalesi, Cennet Adası, Marmaris Boncuk Koyu, Saklıkent Kanyonu, Kargı Koyu, Kelebek Vadisi, Sultaniye Kaplıcaları, Likya yolu…

Muğla Sohbet Odalarımız da bay bayan arkadaşlardan oluşan yeni arkadaşlıkların kurulduğu sitemizde sizde kendi yerinizi ayırın. Kaliteli ve seviyeli arkadaşlık ortamı ile tamamen ücretsiz imkan sunan irc hizmetimizden faydalanabilirsiniz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?