Manisa Sohbet Odaları

Admin     23-08-19     Sohbet Odaları     ,      12 Defa Okundu

Manisa Sohbet Odaları

Manisa Sohbet Odalarımız da keyifli saatler geçirmeye ne dersiniz. Siz değerli kullanıcılarımız için hizmete açılmış olan sitemiz www.SohbetBizimle.com kullanışlı ara yüzü ile sizlerle.

Manisa Sohbet odalarımız da bay bayan kullanıcılarımız ile tanışın. Kesintisiz Sohbet sınırsız hizmet verdiğimiz sitemiz siz kullanıcılarımızın hizmetine açılmıştır. Kaliteli yönetim kadromuz,  samimi ve içten arkadaşlarımız ile sohbetin tadına varacaksınız.

Manisa, kuzeyde Balıkesir, kuzeydoğuda Kütahya, doğuda Uşak, güneydoğuda Denizli, güneyde Aydın ve İzmir, batıda ise İzmir ili ile çevrilidir.

Manisa’ nın İlçeleri;

Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördeş, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ve Turgutlu’ dur.

Manisa, Yunanca Magnesya’ dan gelmiştir. Türkler burayı alınca Manisa olarak şehrin ismini değiştirmişlerdir.
Yunan tarihçilerinin iddiasına göre Tesalya’dan gelen ve Truva Savaşına katılan Magnetler M.Ö. 1450’ de Magnesia Kalesi’ ni Spil Dağı eteklerinde inşa etmişler ve buraya yerleşmişlerdir.

Anadolu’daki eski her şehrin ismini Yunanca bir kelimeye bağlamak Yunan tarihçilerinin değişmeyen özelliğidir. Türkler Magnesia ismini Manisa olarak değiştirmişlerdir.

Başka bir rivayete göre Manisa civarında mıknatıslı demir olduğundan dolayı Manisa ismi mıknatıstan gelmektedir. Manisa’nın tarihi, Truva Savaşlarından çok önceye, M.Ö. 3000 senelerine dayanmaktadır.

Manisa’ nın gezilecek görülecek yerleri;

Kurşunlu Kaplıcaları, Urganlı Kaplıcaları, Manisa Muradiye Camii, Sart Antik Kenti, İvaz Paşa Camii, Spil Dağı Milli Parkı, Bintepe Tümülüsleri, Divlit Yanardağı, Kuladokya Kula Peri Bacaları, Salihli Artemis Tapınağı…

Masina’ nın yöresel lezzetleri;

Manisa kebabı, Odun köftesi, Kapama, Kula güveci, Sinkonta, Bohça kebabı, Kulak çorba, Sura, Şekerli pide, Mantar tatlısı ve Pideli paça…

Manisa Sohbet Odalarında

Manisa Sohbet Odalarımız da günün stresini atmak istemezmisiniz. 7/24 online olan bay bayan kullanıcılarımız ile birlikte hoş saatler geçirmeye ne dersiniz. Kalitenin tam adresi. www. SohbetBizimle.com sohbet sitemizde günün yorgunluğunu üzerinizden atın. Aile sıcaklığı ortamında olan sohbet sitemize hoş geldiniz.

Seviyeli sitemiz de her kesimden halka hitap eden kullanıcılarımız ile sizleri de aramız da görmekten büyük mutluluk duyacağız…

SohbetBizimle Güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?