Kırklareli Sohbet Odaları

Admin     18-08-19     Sohbet Odaları     ,      14 Defa Okundu

Kırklareli Sohbet Odaları

Kırklareli Sohbet Odaları kullanıcılarına bir arada sohbet etme imkanı sunuyoruz. Kırklareli şehrinden katılımlar ile yeni arkadaşlar bulup muhabbet etmenin en keyifli halini yaşamak için www.SohbetBizimle.com aracılığı ile ücretsiz faydalanıp bedava sohbet etme olanağı sunuyoruz.

Kırklareli, kuzeyinde Bulgaristan, kuzey doğusunda Karadeniz, güneyinde Tekirdağ, batısında Edirne ile çevrilidir.

Kırklareli’ nin İlçeleri;

Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar ve Vize’ dir.

Kırklareli ülkemizin ormanları bol illerinden biridir. Yaban hayatı çok zengin olan Kırklareli, önemli av merkezlerindendir.

Yıldız dağlarının yoğun ormanlarla kaplı yükseltileri büyük av hayvanlarının, ovalar ise kanatlı av hayvanlarının yaşama alanlarıdır.

Türk akıncıları “Rumeli” ismi verilen Marmara Denizinin batı bölgesine çıkarak yeni şehirler fethettiler. Kırklareli’ yi fetheden Türk akıncıları burada 40 şehid verdiler.

Şehid arkadaşlarının aziz hatırası için “Kırklareli” dediler. Nitekim bu ildeki “Kırklar Şehitliği” ve “Kırklar Câmii” bu şehitlerin hatırası içindir.

Bölgede Troklar, Persler, Makedonyalılar, Galatlar, Biritanya Krallığı, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlıların hakimiyetinde kurulmuştur.

Et ve süt ürünlerinin yanı sıra sebze ve meyve de beslenmede önemli bir yer tutar. Kaşar peyniri ve ay çiçeği üretimi yaygındır.

Kırklareli’ nin gezilecek görülecek yerleri;

Kıyıköy, Küçük Ayasofya Kilisesi, Kırklareli Müzesi, Dupnisa Mağarası, Beğendik Köyü, Babaeski Köprüsü, Panayır İskelesi Koyu, Balkaya Köyü, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi…

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi Lüleburgaz ilçesine kent dokusu verecek ve dönemin bütün ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilmiştir.

Kırklareli’ nin yöresel Lezzetleri;

İşkembe çorbası, Umaç, Höşmel, Bakla çorbası, Süt çorbası, Tarhana çorbası, Borani, Toyga, Manca, Soğan aşı, Yahni, Papaz yahnisi, Tas kebabı, Kuzu kapama, Ciğer tava, Ciğer yahni, Kalle, Tavuk kapama, Hindi kapama, Bıldırcın, Ördek ve üveyik kağıt kebabı, Tavşan dolması, Tavşanlı papaz yahnisi, Tavşan köftesi, Tavşanlı tarhana bulamacı, Tavşan tandır, Höşmerim, Hurma tatlısı, Bulama…

Kırklareli Sohbet Odalarımız da bay bayan arkadaşlardan oluşan yeni arkadaşlıkların kurulduğu sitemizde sizde kendi yerinizi ayırın. Kaliteli ve seviyeli arkadaşlık ortamı ile tamamen ücretsiz imkan sunan irc hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?