Karaman Sohbet Odaları

admin     21-08-19     Sohbet Odaları     ,      18 Defa Okundu

Karaman Sohbet Odaları

Karaman sohbetsohbet odaları hayatına renk katmak isteyenlerin tek adresi www.SohbetBizimle.com ile sizde hayatınız da yeni arkadaşlar katmak istiyorsanız sitemizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Karaman ili ve çevresin de bulunan tüm sohbet sever dostlarımızı sitemize davet ediyoruz. Yeni arkadaşlar yeni dostlar kazanmak isteyenlerin sitesi.

Türkiye ve yurt dışından katılımcıları ile sitemiz bir numara olma yolunda  devam ediyor. Güler yüzlü kullanıcılarımız ile sizler de tanışın..

Kaliteli sitemiz de 7/24 online olan bay bayan kullanıcılarımız ile en güzel sohbetleri yapmak istemezmisiniz. Biz Sobbetbizimle ailesi olarak bu imkanı siz kullanıcılarımıza sunuyoruz sizlerde bu imkanlarımızdan yararlanın javasız kurulum üyeliksiz  giriş ile yeni arkadaşlarınıza merhaba diyin.

Siz değerli kullanıcılarımıza karaman ilimizden biraz söz etmek istiyorum. Bu güzel şehrimizin sıcak kanlı insanları ve güzel şehrimizi biraz tanımaya ne dersiniz.

Şehrimizi tanıyalım:

Karaman İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde, Orta Torosların kuzeyinde ve İç Anadolu Bölgesini Akdeniz Bölgesine bağlayan konumda ulunmaktadır. Bu ilimizin iklimi kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kurak olan karasal iklim özelliklerini taşır.

Kuzeyinde Konya, güneyinde Mersin, doğusunda Ereğli,  güneydoğusunda Silifke, batısında Antalya yer almaktadır. Karaman arazi bakımından genel olarak düz bir kesime sahiptir.

İl sınırları içinde Göksu, İbrala Deresi, Gödet Deresi, Ermenek Çayı ve Kocadere,  Akgöl,  Acıgöl,  Suni göl olarak Ermenek Barajı, Gödet Barajı, Ayrancı Barajı ve İbrala Barajı yer almaktadır..

Karaman ilimizin nüfusu 25o.912 olup tarımcılık ile geçinen bu ilimiz de  elma bahçesi, şeker pancarı, kuru fasulye, buğday, arpa, mısır, patates, kuru soğan ve çeşitli cins sebze ürünleri geçim kaynaklarıdır.

Sanayi alanında başarılı adımlar atmaya başlayan bu ilimizin damak tatları ise oldukça farklıdır.

Fırın Kebap,  Bıldırcın Dolması, KÖY DOLMASI (İlisıra Dolması), Arabaşı Çorbası,  CallaÇullama (saçaklı köfte), Çoban Kavurma, Piliç Dolması. Karaman yöresine ait 200 civarında çorba, yemek ve tatlı çeşidi bulunmaktadır.

Sizlerde ailemizin bir parçası olmak istemezmisiniz tüm kullanıcılarımzı bekliyoruz.

SohbetBizimle Güzel 🙂

 

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?