Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Admin     19-08-19     Sohbet Odaları     ,      11 Defa Okundu

Kahramanmaraş Sohbet Odaları

Kahramanmaraş Sohbet Odalarına hoş geldiniz…Kaliteli yönetim kadromuz,  samimi ve içten arkadaşlarımız ile sohbetin tadına varacaksınız.Siz kullanıcılarımızın daha rahat bir ortamda sohbet edebilmesi için yönetim olarak tüm imkanları sunuyoruz. www.SohbetBizimle.com ailesine hoş geldiniz…

Kahramanmaraş, kuzeybatıdan Kayseri, kuzeyden Sivas, kuzeydoğudan Malatya, doğudan Adıyaman, güney-güneydoğudan Gaziantep, batıdan Adana ve Osmaniye illeriyle çevrilidir.

Kahramanmaraş’ın ilçeleri;

Merkez, Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Ekinözü, Elbistan, Göksün, Nurhak, Pazarcık, Türkoğlu’ dur.

Kahramanmaraş isminin asıl adı Markasi’dir. Halk dilinde Maraş olarak değişmiştir. Kahramanmaraş, eski ve halk arasındaki adıyla Maraş, Türkiye‘nin bir ili ve en kalabalık on sekizinci şehridir.

Kurtuluş Savaşı‘nda işgale direnişi nedeniyle TBMM tarafından 5 Nisan 1925’te şehre İstiklal Madalyası verildi. Maraş olan adı, 7 Şubat 1973’te Kahramanmaraş olarak değiştirildi.

Ünlü Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi, ise Seyahatnamesinde Maraş halkı için, “Kelimatları lisan-ı Türkidir ve ekseriya halkı Türkmendir” der.
Maraş ve çevresi başta Oğuzların Avşar, Bayat ve Beydili boyları çoğunlukta olmakla birlikte hemen hemen 24 Oğuz boyunun tamamı mevcuttur.

Dövme dondurmasıyla meşhurdur. Kahramanmaraş’ın dövme dondurması yerel şirketlerin azmi ve katkısıyla ünü tüm dünyaya yayılmış ve birçok dünya şehirlerinde dondurma şubeleri açılmıştır.

Japonya’dan ABD’ye, Avustralya’dan Dubai’ye kadar birçok ülkede şehrin ve dondurmanın yerel firmalarca tanıtımı yapılmaktadır.

Kahramanmaraş’ ın gezilecek görülecek yerleri;

Kahramanmaras Kalesi, Abdulhamid Han Cami, Çokran Şelalesi, Ekinözü İçmeleri, Fırnız Mesire Yeri, Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Eshab-ı Kehf Külliyesi, Kapalı Çarşı, Taş Medrese, Döngel Mağarası, Bulut Deliği Mağarası, Büyük Kızılcık İçmesi, Ulu Camii, Elbistan Ulu Cami, Savruk Mağarası, Direkli Mağara, Hurman Kalesi, Yavşan Yaylası Tabiat Parkı, Başkonuş Yaylası, Kapıçam Tabiat Parkı…

Kahramanmaraş’ ın yöresel lezzetleri;

Maraş tarhanası, Maraş köfte, Maraş tava, Armut kurusu, Eli böğründe, Acem pilavı, Kallili köfte, Maraş paçası, Un sucuğu, Sömelek köfte, Ciğerli bulgur pilavı, Yoğurtlu dövme çorbası, Maraş dondurması…

Kahramanmaraş Sohbet Odalarımızda sizlere, Kaliteli dj’ lerimiz eşliğinde keyif dolu müzik şöleni, oyun odalarımızda keyifli vakit geçirme imkanları sunuyoruz.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?