Fransa Sohbet Odaları

Admin     07-10-19     Sohbet Odaları     , , ,      16 Defa Okundu

Fransa Sohbet Odaları

Fransa Sohbet Odaları Sitemize Hoş Geldiniz…
Fransa Cumhuriyeti, mimari yapısı, kültür çeşitliliği ve eserleri ile Avrupa’ da ‘sanatın kalbi diye nitelendirilir. Tarihi ve tabii zenginlikleri yönünden ve turizm açısından oldukça gelişmiş bir durumdadır.
Başkenti ülkenin adeta bir simgesi haline gelen ve her yıl milyonlarca turistin tarafından ziyaretçi akınına uğrayan Eyfel Kulesi’ nin yer aldığı güzel şehir Paris’ tir.

Ünlü yazar Victor Hugo’ nun ‘Notre Dame’ ın Kamburu adlı romanı ile özdeşleşen ve tüm dünya tarafından daha da tanınmaya başlayan, Paris’ te yer alan Notre Dame Katedrali ziyaret edilmesi gereken başlıca yerlerdendir.
Leonardo Da Vinci’ nin Mona Lisası tablosu da bu ülkede en önemli müze olan Louvre Müzesi’ n de bulunuyor.
Resmi dil Fransızcadır. Ayrıca yetmişin üzerinde başka diller de kullanılır. Para birimi eskiden Frank iken, AB kurulduktan sonra Euro olmuştur.
Batı Avrupa’ da yer alan Dünya’ nın pek çok yerin de deniz aşırı toprakları mevcut olan ülke İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya, Lüksemburg, Belçika ve İtalya ile komşudur.

Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Nice, Nantes, Cannes, Strasburg başlıca şehirleridir.
Ülkenin kuzeyin de ılıman bir iklim görülürken, güney kısmın da ise Akdeniz iklimi etkisini gösterir.
Coğrafi olarak bol çeşite sahip olduğundan dolayı her mevsim ziyaret edilebilir.

Yazın özellikle ülkenin güney bölgesi seçilmelidir. Kışın gidilecek ise Alpler, Pireneler ve Auvergne bölgeleri ziyaret edilebilir.
Mutfak kültürü her bölgeye göre değişiklik gösterir. En meşhur olan tatlar, dünyaca son derecede meşhur ve ünlü peynirleri ve şaraplarıdır.

Son dönemler de ülkemizde de oldukça yaygınlaşan ve zevkle yenilen Kruvasan da Fransız mutfağına ait bir yiyecektir.

Avrupa’ dan sohbet odalarımıza katılım Fransa’ dan oldukça fazladır. Orada ki gurbetçi kardeş ve arkadaşlarımız için açmış olduğumuz oda ve kanallarımız sitemiz de oldukça rağbet ve ilgi görmektedir.
Sizleri en güzel, en seviyeli ve en içten sohbetlerin adresi olan sitemizde her zaman bekleriz. Hoş kalın, dostça kalın…

SohbetBizimle Güzel 🙂

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?