Chat Siteleri ve Nezaket

Admin     30-09-19     Sohbet Odaları     ,      12 Defa Okundu

Chat Siteleri ve Nezaket

Chat Siteleri ve Nezaket.. Kaliteli Sohbet Odalarımıza hoş geldiniz. İnsana, doğa’da ki her canlıya duymamız gereken ”Saygı, sevgi ve Nezaket” kurallarından nacizhane fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

İnternet’in günümüzde vazgeçilmez bir ulaşım aracı olduğunu hepimiz biliyoruz artık. Aklımıza gelen her soruya mutlak bir cevabı olan internetin yalnız araştırmak amaçlı kullanılmıyor bunu biliyoruz.

Günü kurtarmak ya da daha eğlenceli hale getirmek tarayıcılarımız da yapacağımız işleme bakıyor birazda.

Ben boş vaktimi değerlendirmek adına Sanal chat sitelerinden faydalanıyorum birçok birey gibi. Sohbet siteleri, sanılanın aksine güvensiz bir ortam olmaktan çoktan çıktı.

Bu platform sahipleri artık daha özverili ve güvenliğe daha çok önem vermeye başladılar. Tabii biz kullanıcılar yinede tedbiri elden bırakmamalı ve önem taşıyan bilgilerimizi bu ortamlarda paylaşmamalıyız.

Ben, bugün daha çok sohbet sitelerinde uymamız gereken bir takım kurallardan bahsetmek istiyorum. Her alanda uymamız gereken kurallar yok mu?

Sohbet sitesinin sanal olması bizi uymamız gereken kurallardan muaf tutmaz. Klavyeden çıkacak her cümle bir karakter taşımakta çünkü insanı karakteriyle bütünleştirir yazdıkları.

Yazılı iletişim, en zor olan bir iletişim şeklidir ama bizler sergilediğimiz tavırla ve kurduğumuz karakterli cümlelerle bu tip sohbet sitelerinde dikkat çekebiliriz.

Yazdıklarımızın aslında karakterimizi temsil ettiğini unutmamız gerekiyor.”Merhaba ya da selam” diye başlayan bir cümle ne kadar zararlı olabilir ki ?

”Merhaba” demenin aslında benden size zarar gelmez demek olduğunu göreceksinizdir.

Uygun cümleler kullanarak karşılık vermek gerekmekte bu arkadaşlık önerisine. Aklımızdan her geçen cümleyi tutursızca yazmak, karşımızda ki bireyi üzebilir. Sohbet ettiğimiz platformun sanal olması, kimseyi kırma ya da incitme hakkını vermez bizlere.

O yüzden lütfen her alanda benimsediğimiz ”Nezaket kuralları’na”sohbet  sitelerin de dikkat edelim.

Karşimizda ki bireyin de duygularını hesaba katarak sohbet etmek, hem size hemde karşı tarafa huzur vericektir.

Sitemizde huzur bulacaksınız, mutlu sohbetlerin keyfini bizimle yaşayın aile olmanın tadı bizimle yaşanır. Sitemize hoş geldiniz..

SohbetBizimle.com ailesi olarak  hoş sohbetler diliyoruz.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?