Burdur Sohbet Siteleri

Burdur Sohbet Siteleri

Burdur Sohbet Siteleri ‘ne hoş geldiniz. Bedava Sohbet Odalarının kalitesi ile fark yaratan Burdur Sohbet Odaları siz değerli kullanıcılarına en Seviyeli Sohbet hizmetlerini sunmaktadır. Bay ve bayan kullanıcılarımızın bir arada Sohbet etmelerine imkan tanıyan Kaliteli Sohbet Odaları olarak siz değerli kullanıcılarımızı da aramız da görmek isteriz.

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Burdur’un plaka kodu 15’tir. İlimizin nüfusu 270.796’dir.  Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi olarak bilinen kısmında yer alan Burdur güneyde Antalya, batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile komşudur.

Burdur İlçeleri; Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova’dır.

Akdeniz Bölgesi’nin önemli bir yerleşim birimi olan Burdur, tarih boyunca pek çok medeniyet tarafından merkez kabul edilmiştir. Bu anlamda zengin bir kültürel mirasa sahip kent, kronolojik olarak aşağıdaki dönemlerden geçmiştir. Selçuklular Anadolu fetihleri sırasında Burdur’u fethederler ve bu köyün isminin Ezostas yani Burada dur olduğunu öğrenirler. Zaman içerisinde değişime uğrayan Burada dur kelimesi en sonunda Burdur olarak şehrin ismi olur.

Burdur Sohbet Ortamı

Burdur ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda ise Burdur, mermer ve doğal taş sektöründe önemli atılımlar göstermeye başlamıştır. Açılan mermer ocakları ve mermer fabrikaları Burdur nüfusunun ciddi bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. Burdur ekonomisinin yüzde 40’ı süt üretimine dayalı hayvancılık faaliyeti ve bunu destekleyen bitkisel üretimden oluşuyor. Günlük bin tonun üzerinde süt üretimi ile Burdur bu alanda Türkiye’de ilk 10’da yer alıyor.

 

Salda Gölü

Salda Gölü

 

Burdur her ne kadar Akdeniz Bölgesi’ne yakın durumda olsa da, Akdeniz ile arasındaki yükseltilerden dolayı Akdeniz değil, karasal iklim görülen bir şehirdir. Bundan dolayı yazlar ne kadar sıcak olsa da kışları çok soğuk ve yağışlıdır.

İlimizde yaşamış olan medeniyetler Burdur mutfağını da etkilemiş ve zenginleştirmiş. Çok çeşitli lezzetler katmış. Et yemekleri olsun, deniz ürünleri olsun, sebze yemekleri olsun, hepsi ayrı ayrı lezzetli Burdur’da. Burdur yemekleri listesinin başına özellikle eklenmesi gereken tarif Burdur testi kebabıdır. Koyun etinin testi içine konup ağır ateşte pişirilmesiyle hazırlanan bu lezzet Burdur mutfağının vazgeçilmezi.

Ücretsiz Burdur Sohbet Siteleri

Arkadaş Sohbet odalarımız da siz değerli kullanıcılarımızı seviyeli ve bir o kadar da cana yakın bay ve bayan kullanıcılarımız beklemektedir. Sohbet odalarımız da aktif kullanıcılarımızın olması ile birlikte kullanıcı sayımız da artış gözlemlenmiştir. Siz değerli kullanıcılarımız da Ücretsiz Sohbet odalarımıza katılmak istiyorsanız, web sitemizin üzerinden kendinize bir rumuz belirleyerek hiç bir ücret ve üyelik gerektirmeden Sohbet odalarımıza giriş yapabilirsiniz.

 

 

Burdur Sohbet Ortamına Hoş Geldiniz

 

Burdur Sohbet Siteleri

Burdur Sohbet Siteleri

YORUM BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Play’den İndir

Mobil uygulamamızı indirerek, Android
işletim sistemine sahip cihazınızdan
eğlenceli ve keyifli sohetin tadını çıkartın!

Apple Store’dan İndir

Mobil uygulamamızı indirerek, IOS işletim
sistemine sahip cihazınızla eğlenceli ve
keyifli sohbetin tadını çıkartın!

error: Content is protected !!
sohbet