Balıkesir Sohbet

Admin     22-07-19     Sohbet Odaları     , ,      14 Defa Okundu

Balıkesir Sohbet

Balıkesir Sohbet odaların da sohbet yaparken oyun ve müzik eşliğinde sohbet etmenin tadını sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde sunuyoruz  mobil sohbet sitemiz günün her saati sizlere online kesintisiz bir şekilde mobil chat hizmeti vermektedir.

Marmara ve Ege Denizi’ne bitişik olan Balıkesir,Bursa,Çanakkale,Manisa,Kütahya ve İzmir’e komşu bir sanayii ve turizm merkezidir.
Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biridir.

Balıkesir’in ilçeleri;Altıeylül,Ayvalık,Balya,Bandırma,Bigadiç,Burhaniye,Dursunbey,Edremit,Erdek,Gömeç,Gönen,Havran,İvrindi,Karesi,Kepsut,
Manyas,Marmara,Savaştepe,Sındırgı,Susurluk

Marmara Bölgesi’nde bulunan ve Ege Denizi’ne kıyısı olan Ayvalık,Balıkesir’in en önemli tatil beldelerinden bir tanesidir.
Midilli Adası ile karşı karşıya olan Ayvalık,sadece Balıkesir halkının değil tüm Marmara nüfusunun da tatil için çokça tercih ettikleri bir merkezdir.

Balıkesir hem Ege Denizi’ne hem Marmara Denizi’ne olan kıyısıyla dikkat çeken bir şehrimiz.Balıkesir zengin tarihi geçmişi nedeniyle pek çok eseri de
barındıran,kaleler,camiler,kiliseler,ören yerleri ve antik kentleriyle gezilip görülmesi gereken illerimizdendir.

Şeytan Sofrası;Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin güneyinde büyük kayalık tepelerin üstünde bulunan Şeytan Sofrası,ilçe merkezine çok yakındır.
Rivayete göre cennetten kovulan şeytan,yeryüzünde bir cennet sorarken burayı bulur ve bastığı yerde ayak izi kalır.
Sönmüş bir volkandan meydana gelen lav birikintisiyle oluşmuş tepe, yuvarlak sofra biçimini almıştır.Buraya gelen insanlar da bu çukura bozuk para atarak dilek tutmaktadır.
Şeytan Sofrası tepesinden Ayvalık adaları ve Midilli Adası gözükmektedir.

Sadece Balıkesir halkının değil İstanbul,Bursa halkınında yaz tatilinde denizle buluşma noktası olan Erdek,Balıkesir tatili için en çok tercih edilen
tatil noktalarından bir başkasıdır.Yaz aylarında oldukça popüler olan Erdek ve Avşa Adası plajları ve cazip doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Sarımsaklı,Ege Bölgesi’nin en uzun plajlarından bir tanesine sahiptir.

Ege Bölgesi’nde Bozcaada,Bodrum ve Alaçatı kadar popüler bir tatil beldesi olan Cunda Adası,Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ziyaretçilerini büyüleyen bir atmosfere sahiptir.

Balıkesir’in yöresel yemekleri;Keşkek,Tirit,Sura,Saçaklı Mantı,Tavuklu Mantı,Peynirli Patlıcan,Düğün Çorbası,Zerde Tatlısı,Balıkesir Kaymaklısı,Höşmerim,Mafiş Tatlısı,
Börülce Ekşilemesi,Sarımsaklı Bulgur,Kaymak Hamuru…

Balıkesir’in gezilecek görülecek yerleri;Yazören Mağarası,Antandros Antik kenti,Hisaralan Kaplıcası,Manyas gölü,Kapıdağ Yarımadası,Kozak Yaylas,
Agios Yannis Kilisesi,Cunda Adası,Şeytan Sofrası,Manastır Plajı…

Balıkesir sohbet odalarında bizimle farkı yaşayın.

SohbetBizimle güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?