Artvin Sohbet Odaları

Admin     22-11-19     Şehir Sohbet Odaları     , ,      32 Defa Okundu

Artvin Sohbet Odaları

Artvin Sohbet Odaları mıza Hoş Geldiniz. Doğasıyla büyülen bu güzel şehrimizin insanlarını sohbet sitemizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Sohbet sitemizin amacı Türkiye ve Yurt dışından kullanıcılarımızı bir araya getirip tanışmalarını sağlamak. Sitemiz kalitesiyle ön plana çıkmış diğer sitelere nazaran nezih insanlardan oluşmakta. Sizlerde ben asla kaliteden vazgeçmem diyorsanız www.SohbetBizimle.com mobil sohbet odalarımıza giriş yapıp tüm dostlarımızla tanışma fırsatını kaçırmamalısınız. Gelin hep birlikte bu şahane ilimizi tanıyalım.

Karadeniz Bölgesi’ nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde il ve bu ilin merkezi kenttir. Gürcistan sınırında kuzeyden Gürcistan, doğudan Ardahan, batıdan Rize, güneyden Erzurum, Kuzeybatıdan Karadeniz kıyılarıyla çevrilidir.

Artvin’in ilçeleri; Ardanuç,Borçka,Murgul,Yusufeli,Arhavi,Şavşat ve Hopa

Artvin’ in Kurtuluşu;

Gürcistan Sefiri MEDİVANI, Ankara’ya gelerek itimat namesini Mustafa Kemal’e iletir. Dış işleri Bakanlığı tarafından Gürcistan Elçiliği’ne ilk resmi nota verilmiştir Nota Artvin ve Ardahan kazalarının boşaltılması istendi.Gürcistan Hükümet’i Elçiliği, Ardahan ve Artvin kazalarının terkinin Gürcü hükümet’i tarafından kabul edildiğini Dış işleri Bakanlığı’na bildirir.

Butarihten itibaren Artvin,Ardanuç,Borçka ve Şavşat’tan Gürcistan Hükümeti çekildi. 45 yıllık esaret sona erdi. 7 Mart 1921’den itibaren Artvin’de TÜRK bayrağı dalgalanmaya başladı.

Artvin’in en önemli akarsuyu ili boydan boya geçen Çoruh Irmağı’dır.

Artvin’in ekonomi yapısı tarıma dayanır.Buğday, arpa, mısır, pirinç, yulaf…

Kıyı kesimleriyle Çoruh Vadisi’nin rüzgardan korunan alanlarında çay, zeytin, turunçgiller (portakal, mandalina, limon), çeşitli meyveler ve çeşitli sebzeler ekilir.

İlde, tavukçuluk, arıcılık ve kıyı kesimlerdeki balıkçılık öteki başlıca gelir kaynaklarıdır.

Artvin’in yöresel yemekleri;

Kalaco,Kaygana,Kuymak,Yoğurtlu Silor,Çadi,Hamsili Ekmek,Cevizli Kete,Laz böreği,Karalahana Sarması,Karalahana Kavurması,Turşu Kavurması,Pancar Yemeği,Hamsili Pilav,Benekli Alabalık,Yatık Döner…

Artvin’in gezilecek görülecek yerleri;

Atatepe,Cehennem Deresi Kanyonu,Çift Köprü,Delikkaya,Arsiyan Yaylası,Tekkale Manastırı, Satlel Kalesi,Mençuna Şelalesi,Maral Şelalesi,Ferhatlı Kalesi,Otingo Kaplıcası,Dolishane Kaplıcası,Hatila Vadisi,Atabarı Kayak Merkezi,Barhal Kilisesi,Ciro Şelalesi…

Artvin Sohbet Odalarımız da güvenilir insanlarla Ücretsiz Chat Sohbet yapma imkanı sunan sohbet sitemiz Kaliteli Arkadaşlıklar edinmenin en avantajlı  yazılı sohbet odası Sohbet üzerinden bedava Canlı Sohbet etmek istemezmisiniz.  Türkiye‘nin en kaliteli ve en sağlam chat sohbet www.SohbetBizimle.com

SohbetBizimLe GüzeL 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?