Aksaray Sohbet

Admin     20-07-19     Sohbet Odaları     , , ,      19 Defa Okundu

Aksaray Sohbet

Aksaray Sohbet Odalarımız tüm imkanlarını sunmaya devam ediyor. Mobil Sohbet odalarımız da kaliteden ödün vermeyen sohbet sitemize siz değerli kullanıcılarımız için hizmet vermekten asla kaçınmadı. Gelin bu güzel şehrimizi ve sıcak kanlı insanlarını birlikte tanıyalım…

Aksaray’ ın İlçeleri: Ağaçören,Eskil,Gülağaç,Güzelyurt,Ortaköy ve Sarıyahşi’ dir.
Aksaray,kuzeyden Kırşehir,doğudan Nevşehir,güney doğudan Niğde,kuzey batıdan Ankara ve batı ve güneyden Konya illeri ile çevrilidir.

Türkiye’ nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölünün güneydoğusunda yer alan Aksaray ilinin yeryüzü şekillerini, Hasan Dağı, Melendiz Dağları ve Ekecik Dağı gibi eski volkanik dağlar ile bu dağlardan püsküren lavların meydana getirdiği platolar ve ovalar oluşturmaktadır.

Aksaray İlinde İç Anadolu iklimi olan karasal iklim özellikleri görülmektedir.Yazlar sıcak ve kurak,kışlar ise soğuk ve genellikle karlı geçmektedir.

Aksarayın yöresel yemekleri; Sıkma,Bamya Çorbası,Aksaray Tava,Mantarlı Bulgur Pilavı,Dolma Mantı,Dolaz,Papara,Ayva Dolması,Sarığı Burma,Çiğleme,

Aksaray da gezilecek görülecek yerler; Camileri ve müzeleriyle meşhur olan bu ilimiz turizm olarak oldukça zengindir.
Şehrin gözdesi olan bu saat kulesi Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından yapılmıştır. Aksaray meydan da bulunan bu saat kulesi yerli ve yabancı turistlerin ilgisini en çok çeken yerdir. Akşamları ışıklandırmasıyla dahada güzel görünüyor.

Aksaray Müzesi,Manastır Vadisi,Aksaray Sultan Hanı,
Hasan Dağı,Ihlara Vadisi,Aziz Gregorius Kilisesi,Güzel Yurt Evleri,
Ağaç Altı Kilisesi,Eğri Minare,Gülağaç Aziz Mercurius Yeraltı Şehri,Kızıl Kilise,Nora Antik Kenti,Sümbüllü Kilise,Pürenli Seki Kilisesi,Yılanlı Kilise,Selime Katedrali ve Peribacaları,Ziga Kaplıcaları,Saratlı Yeraltı Şehri…

Türk halı dokumacılığının bugün Anadolu’ da devam ettirildiği yerlerden birisi de Aksaray Taşpınar’dır. Taşpınar halılarının günümüze değin koruduğu özelliklerden bir tanesi atkı,çözgü ve düğüm iplerinin tamamen yün olmasıdır.

Aksaray Sohbet Odalarımızda yapılan kaliteli sohbetimize sizlerde katılmak istemezmisiniz. Bay Bayan online kullanıcılarımız ile 7/24 tanışma ve sohbet etme şansını kaçırmayın. Kalitemizden ve seviyemizden asla vazgeçmedik bizler www.SohbetBizimle.com ailesi olarak tüm kullanıcılarımıza değer ve önem veriyoruz. Sizde bizlere katılıp ne kadar değerli ve önemli olduğunuz hissetmek istemezmisiniz.

SohbetBizimle güzel 🙂


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?