Adıyaman Sohbet Odaları

Admin     23-11-19     Şehir Sohbet Odaları     , ,      30 Defa Okundu

Adıyaman Sohbet Odaları

Adıyaman Sohbet Odaları mıza hoş geldiniz. Kaliteli Sohbet Sitemizde sizlerde nezih güzel bir ortamın tadını çıkarın. Adıyaman Sohbet Odalarımız da değerli tüm Dostlarımızı bekliyoruz.

16 değişik medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adıyaman kuzeyde Malatya, batı da Kahramanmaraş, güneybatı da Gaziantep, güneydoğu da Şanlıurfa ve doğuda Diyarbakır ile komşudur.

Kommagene Uygarlığı’ nın insanlığa armağanı ihtişamlı tanrı ve kral heykelleri ile tüm dünyanın ilgi odağı olan Nemrut Dağı; her yıl ağırladığı konukları ile ülke turizmine renk katmaktadır.
Kommagene Uygarlığı’nın insanlığa armağanı dev tanrı heykelleri Nemrut’ a “ Dünyanın Sekizinci Harikası ” unvanını getirirken, Adıyaman’ ı “Dünya Kültür Mirası Listesi”ne taşıyor.

Nemrut Dağı ile ilgili bir inanış da Antiochus’ un misyonunu yöneten ilahi güçlerin önceden bu höyüğü yaptıkları;

Hristiyanlığın burada başladığı,uzaylıların dağı üs olarak kullandığı gibi pek çok iddiaya konu olan Nemrut Dağı dünya tarihinin hala gizemini sürdüren bir parçası.

Adıyaman da Tütün, Antep fıstığı, Mercimek ve Nohut gibi tarım ürünleri üretiminde; son on yılda gerek kalite ve gerekse miktar yönünden önemli mesafeler kat edilmiş ve ayrıca hayvancılığın geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Adıyaman’ ın yöresel yemekleri;

Çiğköfte, Besni Tavası, Buhara Pilavı, İçli Köfte, Topak Helvası, Meyir Çorbası, Kavurmalı Hitap, Yarpuzlu Köfte, Tevenk Sarması, Pirpirim Salatası, Şillik Tatlısı, Burma Tatlısı, Adıyaman Köftasi, Tene Helvası, Dövmeç…

Adıyaman’ ın gezilecek görülecek yerleri;

Nemrut Dağı, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Pirin Ören Yeri, Saffan Bin Muattal Turbesi,
Su Gözü, Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, Adıyaman Müzesi, Sofraz Ören Yeri, Nemrut Dağı Milli Parkı, Arsemia Antik Kenti, Perre Antik Kenti, Yel Baba Türbesi, Oturakçı Pazarı, Pirin Antik Kenti…

Adıyaman Sohbet odaları mız Türkiye’ nin bir numaralı chat sohbet sitesinde sizlerde bir an önce yerinizi almak istemezmisiniz. Kaliteli ve seviyeli sohbet sunucumuz değerli dostlarını düşünerek her imkanı sağladı.

Mobil girişli sohbet sunucumuz canınızın sıkıldığı her yerden rahatlıkla sitemize giriş imkanı sağladı.

SohbetBizimLe GüzeL olur sizler de farkına bizimle varın:)


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?